Niedziela Palmowa

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejszy czas w roku liturgicznym, w którym przeżywamy tajemnicę naszego zbawienia. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach w Wielkim Tygodniu. Informacje szczegółowe zamieszczone są w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.
 2. W Wielki Poniedziałek Caritas Parafialna w salce wydawać będzie produkty spożywcze dla potrzebujących na święta od  godz. 17.00 do 18.00.
 3. Jutro o godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami Chyb. Proszę zabrać z sobą świece. Chętni do czytania rozważań proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy.
 4. W Wielkim Tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.  
 5. Od jutra do środy swoje rekolekcje szkolne ma Akademia Pitagorasa.   
 6. Ostatnia okazja do spowiedzi dla tych, którzy nie skorzystali z niej w miniony czwartek będzie w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od 17.30 do 18.30.
 7. W Wielki Czwartek o 18.30 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 20.00, którą poprowadzi Żywy Różaniec.
 8. W Wielki Piątek i Sobotę o godzinie 9.00 zapraszam na ciemną jutrznię.
 9. W Wielki Piątek o 15.00 Droga Krzyżowa, a po niej początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 10. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godzinie 18.30. W tym roku gościć będziemy zespół wokalny wykonujący podczas liturgii pieśni pasyjne. Adoracja przy Grobie Pańskim do północy. Od 21.00 do 22.00 adoruje młodzież parafii.
 11. W Wielką Sobotę nie sprawuje się żadnej liturgii. Wierni w tym dniu adorują Chrystusa złożonego do grobu. Adoracja w sobotę trwać będzie od 9.00 do 20.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania adoruje od 13.00 do 14.00. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z rodzicami od 14.00 do 15.00. W tym dniu tradycyjnie przynosimy do poświęcenia chleb, pieczywo, wędliny, jajka i sól przeznaczone na stół wielkanocny. Święcenie potraw w Baranowie o godzinie: 11.00; 15.00 i 16.00 w Chybach o godz. 12.00. W Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.     
 12. Wigilia Paschalna w sobotę o 21.00. A po niej procesja rezurekcyjna. Na tę najważniejszą liturgię w ciągu całego roku przychodzimy ze świecami.
 13. W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma Mszy wieczornej. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. W tym dniu zbierane będą ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 14. W czwartek 25 kwietnia nasza parafia udaje się z dwudniową pielgrzymką do Gidli i na Jasną Górę. Jest ona przygotowaniem do rozpoczynającej się 18 maja peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszej Archidiecezji. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy.  
 15. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki oraz zabrać świąteczny numer Miłujcie się.
 16. Policja ostrzega zwłaszcza osoby starsze przed próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka i policjanta, które miały miejsce na terenie naszej gminy.
 17. Zmarli nasi parafianie Elżbieta Lenartowska z Baranowa i Kazimierz Jędrzejczak z Chyb. Wieczny odpoczynek…