Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. W ostatnim dniu Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy Święto Miłosierdzia. Dzisiaj o 15.00 będzie dodatkowa Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych. Zapraszam do udziału, aby prosić o miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych.
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy zbierane będą ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas. Caritas Polska przekazała Ukrainie zebrane 103 miliony złotych oraz dary o wartości 106 milionów. Ponadto 282 tysiące uchodźców zalazło schronienie w budynkach kościelnych, przybywającym do Polski Ukraińcom wydano 11 milionów posiłków. Dzisiaj na MTP Caritas Archidiecezjalna przygotowała śniadanie wielkanocne dla 1100 uchodźców, którzy jako prawosławni obchodzą Wielkanoc. Dziękuję za przekazane dary z naszej parafii. Ponad 50 kartonów zostanie w tym tygodniu przekazane do Poznania, skąd zostaną wysłane na Ukrainę. Ciągle można składać w Świetlicy Wiejskiej środki medyczne i opatrunkowe.     
 3. Z uwagi na oktawę wielkanocną we wtorek 26 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 4. W poniedziałek o 19.15 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 5. We wtorek o godz. 18.30 zapraszam na Mszę Świętą i katechezę młodzież klas siódmych i ósmych przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W środę zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Ekonomiczną. Spotkanie na probostwie o 19.15.
 7. W piątek obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Obchód ten związany jest z wyzwoleniem obozu koncentracyjnego w Dachau, nazywanym Katyniem duchownych.
 8. W poniedziałek o 18.00 modlitwa różańcowa, w środę nowenna, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną i narodowe czytanie Pisma Świętego. Zachęcam wszystkich Parafian do regularnej i osobistej lektury Słowa Bożego. Chętnych, którzy chcieliby wspólnie czytać i rozważać Pismo Święte w kręgu biblijnym zapraszam, aby zgłosili się po Mszy do zakrystii.
 10. Zapraszam na medytację Psalmem 27 z komentarzem św. Jana Pawła II, którą artystycznie opracowała nasza Parafianka, Pani Monika Gałęska. Odbędzie się ona dzisiaj w Poznaniu w bazylice oo. Karmelitów Bosych na Wzgórzu Wojciecha o godz. 20.00.         
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem w cenie 9,50 zł oraz książeczkę 31 dni z Maryją. Polecam zwłaszcza piękny album o Miłosierdziu Bożym.