Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. W ostatnim dniu Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy Święto Miłosierdzia, które dwadzieścia lat temu zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta podczas której uroczyście zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Siostry Faustyny. Ufam, że ich obecność sprawi częstsze przystępowanie do sakramentów świętych, w których najpełniej objawia się Miłosierdzie Boże. 
  2. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, o słowach Chrystusa: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. 
  3. Dziękuję serdecznie Pani Iwonie Bis, za wykonanie obrazu św. Faustyny Kowalskiej, który zostanie zawieszony w naszej świątyni.   
  4. Obostrzenia dotyczące limitów wiernych w kościołach zostały przedłużone do niedzieli 18 kwietnia. Dziękuję Parafianom uczestniczącym w niedzielnych Mszach Świętych za zachowywanie obowiązujących wskazań sanitarnych. Z tego względu transmisje Mszy będą dzisiaj o godz. 15.00 i w przyszłą niedzielę o 12.00 na parafialnym facebooku.
  5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Świętej Rodziny, a po niej Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa. Zachęcam wszystkich Parafian do korzystania z odpustów w związku trwającym rokiem św. Józefa.
  6. W środę obchodzić będziemy święto Chrztu Polski. Podziękujmy Panu Bogu za łaskę wiary, która od ponad tysiąca lat przekazywana jest nowym pokoleniom Polaków.
  7. W piątek zapraszam o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. Dziękuję Panu Miłoszowi Firlejowi, który z dniem dzisiejszym kończy posługę organisty w naszej parafii.
  9. Serdeczne Bóg zapłać 14% rodzin naszej parafii, którzy przekazali daninę diecezjalną na potrzeby naszej archidiecezji. Już pierwsi chrześcijanie, jak słyszeliśmy w pierwszym czytaniu, troszczyli się o potrzeby Kościoła. Przypomina nam o tym przykazanie kościelne, które mówi, że każdy wierny, w miarę swoich możliwości, zobowiązany jest do troski o potrzeby Kościoła.
  10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz książkę o św. Faustynie Kowalskiej.