Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. W ostatnim dniu Oktawy Wielkanocnej, obchodzimy dzisiaj Święto Miłosierdzia, które rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Z racji panującej pandemii nie będzie dzisiaj Mszy Świętej przy pomniku Miłosierdzia Bożego na Placu Zmartwychwstania.
  2. Od jutra wchodzą w życie nowe rozporządzenia dotyczące ilości osób uczestniczących we Mszy Świętej w zależności od powierzchni świątyni. W naszym kościele może być obecnych na Mszy trzydziestu wiernych, nie wliczając kapłana i służby liturgicznej. Nadal obowiązuje zachowanie dwóch metrów odstępu między osobami. W kościołach wprowadzono także obowiązek zakrywania ust i nosa.
  3. Jutro przypada 18 rocznica ingresu do katedry Arcybiskupa Metropolity. Polecajmy  w modlitwie Jego pasterską posługę opiece Matki Najświętszej.  
  4. Transmisje Mszy Świętych w niedziele z kościoła w Baranowie są o 9.00 i 12.00 na parafialnym koncie facebooka. W niedziele Msze Święte są tylko do południa. 
  5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski. Niech wstawiennictwo Świętego biskupa i męczennika wyprasza nam potrzebne łaski oraz chroni przed chorobami duszy i ciała.        
  6. Przeżywamy dzisiaj ósmy dzień parafialnej nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej. W piątek został postawiony przy grocie krzyż misyjny. Misje Święte mają przygotować całą parafię na Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego. Do tych uroczystości pozostał już niecały miesiąc i wszystko wskazuje na to, że będą one przesunięte w czasie. Do tej pory nic nie wiadomo kiedy peregrynacja Obrazu zostanie wznowiona.
  7. Podobna sytuacja dotyczy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Wszystko wskazuje na to, że daty 24 maja i 17 czerwca będą musiały ulec zmianie. Sytuacja w jakiej się znajdujemy nie pozwala nawet ekspertom na wskazanie daty kiedy dzieci i młodzież będą mogły bezpiecznie powrócić do szkół. Dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość w kwestii ustalenia innych terminów tych uroczystości.   
  8. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinnym gronie o 20.30 w intencji ustania pandemii koronawirusa.    
  9. Zmarł nasz parafianin śp. Stefan Kwiatkowski z Baranowa. Pogrzeb odbył się w czwartek w Tarnowie Podgórnym. Wieczny odpoczynek… 

ks. Krzysztof Frąszczak