IX Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość”. Po Mszy Świętej zbierać będziemy ofiary na Świątynię Opatrzności.
 2. Trwa tradycyjna oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy wieczornej. Zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa, a w szczególności dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia flag. W czasie oktawy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie nie o godzinie 18.00, a w łączności z Mszą.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Święta o godzinie 18.00 w Chybach, a po niej procesja i błogosławienie wianków.
 4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszam czcicieli Serca Jezusowego na Mszę wieczorną o godzinie 18.30 i procesję.
 5. W oktawie Bożego proszę Panów o noszenie baldachimu w sobotę: Radosna, Skryta i Wczasowa; niedzielę: Szamotulska, os. Białe i Kolorowe; poniedziałek: Wiosenna i Wierzbowa; wtorek: Słoneczna i Lipowa; środę: Przemysława i Lipowa; czwartek zakończenie oktawy: mieszkańcy Chyb; piątek NSPJ: Nowina Poznańska i Rolna.
 6. Z uwagi na oktawę Bożego Ciała Biuro Parafialne w środę będzie nieczynne.
 7. W środę zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu „Droga Ucznia”.
 8. Po Mszy o godzinie 9.00 procesja eucharystyczna, a po wieczornej Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie do salki parafialnej.
 9. Dziękuję małżeństwu z ulicy Skrytej za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ulic Słonecznej i Lipowej.
 10. W związku z obchodami jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu dnia 22 czerwca o 19.30 na Ostrowiu Tumskim odbędzie się koncert kwartetu wokalnego „Il Divo”. Po Mszy można zapisywać się w zakrystii na bezpłatne wejściówki.
 11. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.

    O G Ł O S Z E N I E   S P O Ł E C Z N E    

W niedzielę 10 czerwca odbędzie w Przeźmierowie Festyn Antoniański, podczas którego zostanie zorganizowana 72 Akcja Honorowego Krwiodawstwa przy kościele w godzinach od 10 do 15    przy kościele św. Antoniego Padewskiego