IV Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek o 18.00 różaniec, a po nim Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.   
 2. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Msze Święte w Baranowie o 9.00 i 18.30. Podczas Mszy poświęcenie gromnic. Tego dnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy zbierać ofiary do puszek na zakony klauzurowe.
 3. 2 lutego przypada rocznica zawierzenia się Matce Bożej. Osoby, które zawierzyły siebie w ubiegłym roku będą mogły  to zawierzenie odnowić podczas Mszy. Osoby chętne, które chciałyby się do tego przygotować przez osobiste rekolekcje proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.   
 4. Biuro Parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet.
 5. Intencje mszalne na rok 2021 można zamawiać telefonicznie.  
 6. W środę o 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny. Do skarbony można wrzucać prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nowenny. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszy możliwość przyjęcia błogosławieństwa poświęconymi gromnicami.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą duszpasterską, którzy o to poproszą. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej oraz Komunii wynagradzającej.     
 8. Do połowy lutego obowiązują w kościele te same obostrzenia sanitarne, co podczas narodowej kwarantanny.  
 9. Na skarbonie wyłożone są obrazki kolędowe z tegoroczną szopką i modlitwą błogosławieństwa domu. Woda święcona jest dostępna po Mszy w bocznym wejściu, w przygotowanych specjalnych buteleczkach. Dziękuję tym rodzinom, które przekazały ofiarę na rzecz naszej parafii.   
 10. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem i Mały Przewodnik dla dzieci. Dostępne są także książeczki na Wielki Post 40 dni z Bogiem.
 11. Zmarł śp. Piotr Ćwiertnia z Chyb. Wieczny odpoczynek…