IV Niedziela Zwykła

  1. Dekretem Księdza Arcybiskupa Metropolity od 1 lutego zostanie zreorganizowany dekanat przeźmierowski. Od naszego dekanatu zostanie odłączonych sześć parafii, a przyłączone dwie: Rokietnica i Sobota. Nowym dziekanem będzie ksiądz dr Dariusz Madejczyk, proboszcz z Lusowa.
  2. W tym tygodniu dotarła także wiadomość o dacie bierzmowania. Odbędzie się ono 9 marca o godz. 16.00.
  3. Msze św. w dni powszednie z racji kolędy o godz. 9.00, a Biuro Parafialne czynne tylko w czwartki od 9.30 – 10.30.
  4. W miniony piątek ksiądz Kanonik przeszedł zabieg kardiologiczny. Polecajmy Go w naszych modlitwach, prosząc o szybki powrót do zdrowia.
  5. Po przewie spowodowanej chorobą rozpocznę od poniedziałku kolędę. Plan jest dostępny jest na stronie internetowej, w gablotach i na kartach wyłożonych w kościele. Pomimo szczerych chęci odwiedzenia wszystkich parafian nie zdołałam już odwiedzić tych, do których nie mogłem dotrzeć z powodu choroby. Pragnę serdecznie podziękować za modlitwy, życzenia powrotu do zdrowia, przekazane produkty i przynoszone obiady. Bóg zapłać za wszelką okazaną mi życzliwość.
  6. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 19.00 w Baranowie i o 18.00 w Chybach z obrzędem błogosławieństwa świec. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na klasztory klauzurowe. Pomimo święta obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. 2 lutego przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych po Mszy o 9.00. Od 17.00 do 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Komunia wynagradzająca dla dzieci około 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po wieczornej Eucharystii spotkanie dla osób pragnących pogłębić swoją wiarę, na które zaprasza Ruch Rodzin Nazaretańskich.
  9. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic Wypoczynkowej i Nad Miedzą.
  10. Po Mszy dostępny jest nowy Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Zachęcam także dzieci do lektury Małego Przewodnika.