IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

  1. Przeżywamy nowennę przygotowującą do uroczystości odpustowej ku czci Świętego Józefa. Zapraszam do udziału zwłaszcza, że trwa Rok Świętego Józefa, a nasza świątynia jest kościołem jubileuszowym. Odpust parafialny przypada w piątek 19 marca. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie także w tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Sumie odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył o. Andrzej Konopka dominikanin, kustosz Sanktuarium w Gidlach, pochodzący z naszej parafii. Warunki odpustu w Roku Świętego Józefa są zamieszczone na stronie internetowej parafii.
  2. Podczas piątkowego odpustu parafialnego zostaną wręczone nominacje Księdza Arcybiskupa Metropolity dla Parafian powołanych do Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Ustanowione do tych gremiów osoby będą tworzyć najbliższe grono doradcze, współpracujące z księdzem Proboszczem, w kwestiach związanych z zarządzaniem i duszpasterzowaniem naszą parafią.       
  3. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku. Z racji epidemii nie będzie przed świętami spowiedzi z zaproszonymi księżmi. Proszę, aby każdy z wiernych przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Biuro parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet. Msze Święte można zamawiać telefonicznie.
  5. W piątek 26 marca w całej Polsce odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna – dlatego, że odprawia się ją w nocy, idąc 40 km w skupieniu i w samotności.  Po raz pierwszy w historii  trasa wyznaczona została z parafii  św. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach do Baranowa. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.30 w Kamionkach i powiedzie przez Rogalinek, Puszczykowo, Wiry, Komorniki, Plewiska, Skórzewo, Przeźmierowo, a zakończy pod Krzyżem Misyjnym przy naszym kościele. Na całej drodze wyznaczonych jest 14 stacji, przy których czyta się przygotowane rozważania. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza młodych Parafian do podjęcia tego trudu, aby złączyć do z męką Pana Jezusa. Bliższe informacje są wywieszone w gablotach i na stronie internetowej.
  6. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Laetare, która wyznacza półmetek Wielkiego Postu.  Tradycyjnie w tym czasie zbieramy daninę diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Ofiary można składać w przygotowanych kopertach do skarbony lub przesyłać przelewem na konto parafialne z dopiskiem danina diecezjalna. Jak do tej pory z tego obowiązku wobec Archidiecezji wywiązało się zaledwie 59 rodzin.       
  7. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci poświęcony św. Józefowi. Są także dostępne paschaliki Caritasu na stół wielkanocny oraz list papieża Franciszka o św. Józefie Patris corde z różnymi modlitwami do Opiekuna Kościoła Świętego.