IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W miniony piątek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego zawierzyliśmy Niepokalanemu Sercu NMP Rosję i Ukrainę, prosząc o zakończenie wojny i dar pokoju. Dziękuję wszystkim, którzy swoją modlitwą wspierali tę intencję, łącząc się z papieżem Franciszkiem i całym Chrystusowym Kościołem.  
 2. Potrzebni są ciągle woluntariusze do pracy w hali MTP.    
 3. Od jutra zostaje zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, także w kościołach.
 4. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku. Spowiedź przedświąteczna z zaproszonymi kapłanami będzie w naszej parafii w czwartek 7 kwietnia. Proszę wszystkich Parafian, aby przez przystąpienie do sakramentu pojednania przygotowali się na zbliżającą się Wielkanoc. 
 5. W środę 30 marca o godz. 18.30  katecheza przygotowująca do bierzmowania dla młodzieży z klas pierwszych w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 6. Także w środę o godz. po Mszy wieczornej katecheza dla rodziców  i chrzestnych, których dzieci w kwietniu przystąpią do sakramentu Chrztu Świętego.
 7. W związku ze zmianą czasu na letni Msza Święta w czwartek będzie o godz. 8.00, a Biuro Parafialne w czwartek będzie czynne od 8.30 do 9.00.
 8. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  
 9. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Będzie to wizyta przedświąteczna, zatroszczmy się o chorych i osoby starsze, które nie są już w stanie przybyć do kościoła, aby umożliwić im wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.      
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 11. Potrzebne są materiały opatrunkowe i medyczne dla szpitala na Ukrainie. Osoby, które pragną je ofiarować mogą je składać w świetlicy wiejskiej przy ulicy Spokojnej w godz. od 19.00 do 20.00, od poniedziałku do piątku.
 12. W Wielkim Poście zbieramy tradycyjną daninę diecezjalną. Koperty wyłożone są na skarbonie pod chórem. Dziękuję 56 rodzinom za złożone ofiary na potrzeby diecezji i naszej parafii.   
 13. Po Mszy w sklepiku można nabyć paschaliki wielkanocne. Są też książki o naszym Patronie, św. Józefie. Dostępne są także płyty ze śpiewami cerkiewnymi jako cegiełka pomocy i solidarności dla uchodźców z Ukrainy.      
 14. Po Mszy dostępny jest Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Pan sołtys Mieczysław Paczkowski wraz z Radą Sołecką Baranowa zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszły wtorek 5 kwietnia o godz. 18.00 do świetlicy wiejskiej przy ul. Spokojnej 2b. Bliższe informacje zamieszczone są na plakatach.