IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W poniedziałek podczas Mszy świętej wieczornej będziemy gościć w naszej parafii Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
 2. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru na stolicę Piotrową papieża Franciszka. Módlmy się, aby Pan Bóg wspierał jego posługę w Kościele.
 3. Rekolekcje wielkopostne w tym roku połączone z Triduum przed odpustem i zawierzeniem parafii św. Józefowi trwać będą od 16-18 marca. Poprowadzi je ks. prałat Czesław Grzelak. Zapraszam wszystkich parafian do uczestniczenia, aby jak najlepiej przygotować się na święta wielkanocne i naszą uroczystość odpustową. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy w piątek i sobotę o 18.30 i przez całą niedzielę. Sumie odpustowej w poniedziałek 19 marca o godz. 18.30 będzie przewodniczył ks. prałat Jerzy Foltyn z Poznania.
 4. Spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży jest zaplanowana w czwartek 22 marca od 16.00-19.30
 5. Wszystkich Parafian zapraszam na nabożeństwa pasyjne: w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 18.00, a w niedzielę o 17.30 na Gorzkie Żale.
 6. Już dzisiaj zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami Baranowa. Odbędzie się ona w Wielki Poniedziałek 26 marca po wieczornej Mszy świętej. Chętnych do czytania rozważań proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 7. We wtorek zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjalnych. Spotkanie w salce o 19.15. Obecność obowiązkowa.
 8. Przed świętami dla potrzebujących można składać produkty spożywcze do pojemników wystawionych w kościele i tradycyjnych punktach Baranowa.
 9. Dziękuję rodzinom, które złożyły już daninę na potrzeby naszej diecezji.
 10. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Słonecznej i Lipowej
 11. Po Mszy można nabyć u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.
 12. W minionym tygodniu zmarli śp. Anna Goss z Ravensburga i śp. Jacek Kandulski z Baranowa. Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I

AMADEUSZ GÓRSKI, kawaler, rzymskokatolik, par. św. Jadwigi, Siekierki Wielkie

WERONIKA MAŃKOWSKA, panna, rzymskokatolik., par. św. Józefa, Baranowo

 

Zapowiedź druga