IV Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Pamiętajmy w naszych modlitwach za powołanych do służby Bożej w Kościele, aby nie brakowało młodych ludzi, którzy  pójdą za głosem Bożego wezwania. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  2. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie rodziców dzieci  przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele. Z uwagi na obostrzenia sanitarne proszę o przybycie na spotkanie tylko jednego z rodziców.    
  3. W środę zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny i Mszę wotywną ku czci św. Józefa. W obchodzonym Roku korzystajmy z możliwości zyskiwania odpustów, które możemy zyskiwać w naszej świątyni, która jest kościołem jubileuszowym.
  4. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Jest on obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, który był pierwszym obozem zbudowanym przez hitlerowskie Niemcy działającym już wiosną 1933 roku. Obóz ten można przyrównać do Katynia duchownych, gdyż więziono i zamęczono tam prawie 3000 kapłanów, których największa liczba pochodziła z Polski oraz naszej archidiecezji.           
  5. W zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą.
  6. Biuro Parafialne jest czynne w formie zdalnej. Można kontaktować się internetowo lub telefonicznie. Tak samo można zamawiać intencje mszalne.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W Roku Świętego Józefa zapraszam na Mszę Świętą ku czci naszego Patrona, którą będę sprawował o godz. 9.00 w intencji Prafiafan. Natomiast o godz. 18.00 zapraszam na pierwsze nabożeństwo majowe.
  8. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem 5 minut z Bogiem.
  9. Zmarły nasze parafianki śp. Urszula Janotta z Chyb i śp. Irena Kryszak z Baranowa. Wieczny odpoczynek.

Z A P O W I E D Z I *

MACIEJEWSKI Mateusz, kawaler, rzymskokatolik, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

PANFIL Marta, panna, rzymskokatolik, parafia św. Jerzego, Poznań

Zapowiedź pierwsza 

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.