IV Niedziela Wielkanocy

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym roku zostanie wyświęconych na kapłanów w naszej Archidiecezji 5 diakonów. Módlmy się o nowe powołania. Po Mszach zbierać będziemy do puszek ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 2. Jutro 9 maja przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, naszej Archidiecezji i kaplicy w Chybach. Mszę odpustową w Chybach o godz. 18.30 odprawi ks. Marian Antoniewicz proboszcz z Kiekrza. Nie będzie Mszy w Baranowie.  
 3. We wtorek i środę o godz. 16.00 odbędą się próby liturgiczne do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w czwartek o godz. 16.00 i 17.30 w wyznaczonych grupach będzie spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.   
 4. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przystąpią do chrztu w maju odbędzie się w środę o 19.15 w salce parafialnej.  
 5. W piątek 13 maja obchodzić będziemy wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszam o godz. 21.00 na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.     
 6. Nabożeństwa majowe o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku. W tym dniu będzie nabożeństwo po Mszy porannej. 
 7. W sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Informuję, że za tydzień podczas Mszy o godz. 12.00 miejsca w kościele będą zarezerwowane dla  rodziców i gości przybyłych na tę uroczystość. 
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas czwartych zapraszam na tę Mszę Świętą w albach komunijnych lub odświętnych strojach.
 9. W maju i czerwcu z uwagi na nabożeństwa Biuro Parafialne w  czwartki będzie czynne od. 9.00 do 9.30.  
 10. Dziękuję Panu Waldemarowi Maciejewskiemu za naprawienie stopnia przy bocznym wejściu kościoła. Panu Adamowi Skrzyniarzowi za posprzątanie przed odpustem obejścia kościoła w Chybach, a także pięciu uczniom z  klasy ósmej Szkoły Podstawowej Polskich Noblistów za pomoc w pracach porządkowych przy  kościele w Baranowie.
 11. Zakończył się okres grzewczy. Wszyscy odczuli wzrost cen energii i gazu. Te podwyżki nie oszczędziły także naszej parafii, która od października ubiegłego roku za kościoły i budynek parafialny zapłaciła PGNiG oraz Enei 40186 zł. Dziękuję za ofiary składane podczas niedzielnych Mszy, które niestety w 75% musiały zostać przeznaczone na opłacenie tych rachunków. 
 12. Z dzwonnicy w Chybach został skradziony zabytkowy spiżowy dzwon z 1853 roku. Kradzież została zgłoszona na Policję, do Kurii Metropolitalnej i Miejskiego Konserwatora Zabytów. Jeśli ktoś z mieszkańców zwłaszcza Dolnych Chyb zauważył coś podejrzanego proszę o kontakt ze mną i Komendą Policji w Tarnowie Podgórnym. W intencji odnalezienia dzwonu będziemy się modlić podczas Mszy odpustowej w poniedziałek w Chybach.            
 13. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.