III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim Parafianom którzy uczestniczyli, a szczególnie osobom, które przygotowały uroczystość odpustową ku czci św. Józefa.
 2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy o godz. 18.30 będzie miała miejsce Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną zaadoptować dziecko, którego życie jest zagrożone mogą zgłosić się po Mszy do zakrystii, po deklaracje do duchowej adopcji. Nie bądźmy bierni i przez codzienną modlitwę walczmy o życie dzieci nienarodzonych, które dzisiaj w wielu krajach można w świetle prawa zabijać. Jak podają statystyki jest to największe ludobójstwo w historii. Informacje na temat duchowej adopcji zamieszczone są na stronie internetowej naszej parafii i gazetce. W czasie Mszy zbierać będziemy ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 3. Zapraszam dzisiaj o 17.30 na Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o 18.00.
 4. We wtorek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy do salki.
 5. Od środy do piątku uczniowie ze Szkoły im. Polskich Noblistów będą mieli rekolekcje wielkopostne. Dlatego Msza w czwartek będzie wyjątkowo wieczorem o godz. 18.30, a Biuro Parafialne będzie tego dnia nieczynne.
 6. Od soboty 30 marca do środy włącznie odbędą się rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. prałat Leonard Poloch, diecezjalny egzorcysta. Wszystkich Parafian zapraszam do udziału w tym duchowym przygotowaniu do świąt wielkanocnych.
 7. W czasie Wielkiego Postu wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Za złożone na ten cel ofiary składam wszystkim Parafianom serdeczne Bóg zapłać.
 8. Po Mszach można nabyć paschaliki. W Wielkim Poście można także składać dla potrzebujących produkty spożywcze o wydłużonym okresie przydatności do pojemników wystawionych w kościele oraz w tradycyjnych punktach Baranowa.
 9. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Szamotulska, Biała, Alabastrowa i os. Kolorowe.
 10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego. W kruchcie wyłożone są bezpłatne egzemplarze Miłujcie się z ciekawymi artykułami. Zachęcam do lektury.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Orwat, Kazimierz Kaczmarek i Paweł Posadzy. Wieczny odpoczynek…

Z A P O W I E D Z I*  

   ROBERT KRYSZTOFOWICZ, wolny, rzymskokatolik, par. św. Maksymiliana Kolbe – Luboń

   MAGDALENA MARIA OKUPNIAK, wolna, rzymskokatolik, par. św. Józefa – Baranowo

Zapowiedź druga

  *Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie    parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.