III Niedziela Wielkanocy

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Biblijną i narodowe czytanie Pisma Świętego. Zachęcam wszystkich Parafian do regularnej i osobistej lektury Słowa Bożego.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W 1000 roku cesarz Otton III odbył pielgrzymkę do jego grobu. Spotkanie to przeszło do historii jako zjazd gnieźnieński i dało początek metropolii gnieźnieńskiej oraz trzem innym diecezjom na terenach Polski. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby i w naszych czasach była wierna Ewangelii i trwała we wspólnocie Chrystusowego Kościoła.    
  3. W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.  
  4. Młodzież z klas siódmych przygotowująca się do bierzmowania zapraszam we wtorek na wieczorną Mszę o godz. 18.30, a po niej na katechezę. Obecność obowiązkowa.
  5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Świętej Rodziny.       
  6. W sobotę przypada rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie podczas II wojny światowej zostało mordowano zwłaszcza polskich kapłanów. Dlatego w tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.    
  7. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza i światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
  8. W tym tygodniu parafia zapłaciła 28 782,00 zł jako pierwszą ratę kosztów za przygotowanie dokumentacji projektu remontu kaplicy w Chybach. Dziękuję dwóm właścicielom firm z Baranowa za darowiznę jaką każdy po 5000 zł przekazał na ten cel. Mam nadzieję, że także mieszkańcy Chyb włączą się w remont zabytkowej świątyni.    
  9. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  10. Zmarli nasi parafianie śp. Mieczysław Tepper z Chyb. Msza pogrzebowa będzie w czwartek o 11.00 w Smochowicach po niej pogrzeb na tamtejszym cmentarzu i śp. Aleksander Szymankiewicz z Baranowa. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o 12.00 w Baranowie o 14.30 pogrzeb na Junikowie. Wieczny odpoczynek…