III Niedziela Wielkanocy

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Biblijną i narodowe czytanie Pisma Świętego. Zachęcam wszystkich Parafian do regularnej i osobistej lektury Słowa Bożego.
 2. Jutro obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie flag narodowych.
 3. W poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 4. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 5. 3 maja w Częstochowie odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka dziękczynna za dar nawiedzenia naszej archidiecezji Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego wizerunku. W tym dniu zapraszam Parafian na różaniec w intencji dziękczynnej za nawiedzenie naszej parafii o godz. 8.30. Natomiast po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.   
 6. Rozpoczął się miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 od poniedziałku do soboty. 3 maja nabożeństwo w łączności z różańcem będzie o 8.30.
 7. W środę 4 maja o godz. 19.15 zapraszam na kolejne spotkanie synodalne do salki parafialnej.   
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii po Mszy Świętej.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek od. godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie okazja do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej.
 10. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania a także tych, którzy do bierzmowania już przystąpili w sobotę 7 maja na wieczorną Mszę o godz. 18.30, a po Mszy na wspólne uwielbienie Pana Jezusa, Dobrego Pasterza.    
 11. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
 12.  W przyszły poniedziałek 9 maja przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, naszej Archidiecezji i kaplicy w Chybach. Mszę odpustową w Chybach o godz. 18.30 odprawi ks. Marian Antoniewicz proboszcz z Kiekrza. Z tego powodu 9 maja nie będzie Mszy Świętej w Baranowie.   
 13. Po Mszy dostępny jest nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.       
 14. Zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Fischer z Chyb. Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w Poznaniu na Nowinie. Wieczny odpoczynek…