III Niedziela Wielkanocy

  1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Biblijną i Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pamiętajmy o słowach Chrystusa, że nie samym chlebem żyję człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4,4). Niech Słowo Boże, czytane i słuchane będzie naszym duchowym pokarmem.
  2. W poniedziałek o godz. 18.00 Różaniec Święty, a po nim Msza w intencji zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach.
  3. We wtorek przypada 19. rocznica ingresu do katedry arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu tego dnia szczególnie w modlitwie.        
  4. W środę zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny i Mszę wotywną ku czci św. Józefa, Patrona Kościoła i naszej parafii.
  5. W środę po Mszy o godz. 19.15 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce parafialnej.
  6. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą. Módlmy się za naszą Ojczyznę i o łaskę wiary, która u zarania naszego państwa rozkrzewiał na polskich ziemiach św. Wojciech. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Od dzisiaj posługę organisty w naszej parafii będzie pełnił Pan Jakub Kraszewski, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz nauczycielem w Szkole Muzycznej. Serdecznie witamy Pana Jakuba w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask za przyczyną św. Józefa i św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  8. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Po Mszach zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
  9. Po Mszy można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego oraz książeczkę 31 dni z Maryją na miesiąc maj.