III Niedziela Wielkanocy

  1. Obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niech Słowo Boże, które jest żywe i skuteczne będzie drogowskazem prowadzącym nas po ziemskich drogach ku Królestwu Bożemu.   
  2. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, które obchodzić będziemy w 75 rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, zwanego Katyniem kapłanów. Podczas II Wojny Światowej zginęło w tym obozie prawie 3 tysięcy duchownych.
  3. W środę o  godz. 18.00 zapraszam na Nowennę do Świętej Rodziny.
  4. W piątek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Zapraszam na wieczorną Mszę w intencji naszej parafii.
  5. Zapraszam na pierwsze nabożeństwo majowe w piątek o godz. 18.00.  
  6. W pierwszy piątek miesiąca maja, z uwagi na trwającą pandemię, nie będzie odwiedzin chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W tym dniu z uwagi na dyspensę udzieloną przez Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę 2 maja obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego, czyli o 9.00; 10.30 i 12.00. W czasie epidemii w niedzielę i uroczystości nie ma Mszy wieczornej,  a wszystkie Msze są celebrowane w Baranowie. W kościele może być na Mszy 30 wiernych, nie wliczając kapłana i służby liturgicznej.
  8. W miniony piątek podczas konferencji prasowej Minister Oświaty ogłosił, że szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 24 maja. Dlatego Pierwsza Komunia Święta ustalona właśnie na ten dzień będzie przesunięta na termin późniejszy, który zostanie ustalony po rozpoczęciu nauki w szkole.   
  9. W przyszłą niedzielę, zwaną Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas Mszy o 12.00 modlić się o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii. A po Mszach zbierać będziemy ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.     

ks. Krzysztof Frąszczak