III Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy tę ważną intencję w naszych codziennych modlitwach Panu Bogu. Zapraszam w środę na nowennę do Świętej Rodziny.
  2. W okresie zimowym Msze Święte niedzielne są  w Baranowie o godz. 9.00; 10.30; 12.00 i w sobotę wieczorem o 18.30.
  3. W poniedziałek różaniec i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych.
  4. Zapraszam wszystkich Parafian na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 z wyjątkiem czwartku, kiedy Roraty są o godz. 6.00 rano.
  5. Uczniów klasy pierwszej i ósmej podstawowej, przygotowujących się do bierzmowania, zapraszam na katechezę w środę o godz. 18.30 do salki parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  6. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy. Spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży będzie w naszej parafii w czwartek 22 grudnia po południu. Proszę, aby każdy pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty, by mógł w czasie świąt przyjąć Jezusa w Komunii Świętej.  
  7. Po Mszach niedzielnych w Adwencie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny także dostępne są dla zwierząt oraz świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest także woda święcona w specjalnych buteleczkach oraz siano na stół wigilijny. W zakrystii dostępne są jeszcze tytki charytatywne, które można zabrać i napełnione produktami ofiarować dla ubogich na zbliżające się święta.
  8. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci oraz numer specjalny poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu.