III Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecać będziemy Panu Bogu te intencje szczególnie w czasie Rorat i modlitwie różańcowej.
 2. Zapraszam na Roraty wszystkich Parafian, a zawłaszcza dzieci i młodzież. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.30 z wyjątkiem czwartku kiedy są o 6.00 rano.
 3. Po Mszach osoby, które chcą wesprzeć na święta potrzebujących mogą w zakrystii odebrać tytki charytatywne. Produkty można także składać w kruchcie kościoła do wyłożonych pojemników.
 4. Zapraszam serdecznie do włączenia się w przygotowanie do osobistego oddania się w macierzyńską niewolę Matki Bożej. Indywidualne przygotowanie trwa 33 dni i rozpocznie się 1 stycznia w uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, a zakończy 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego. Zapisywać można się w zakrystii. Niech będzie to prezent dla Matki Bożej, która w maju nawiedzi naszą parafię. Organizacyjne spotkanie będzie w niedzielę 29 grudnia.
 5. W poniedziałek od 17.00 do 18.00 w salce parafialnej wydawane będą produkty na święta dla potrzebujących z naszej parafii. 
 6. We wtorek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII.
 7. W środę zapraszam na spotkanie młodzież przygotowujących się do bierzmowania z klas I. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.
 8. Spowiedź adwentowa z zaproszonymi księżmi, będzie w naszej parafii w czwartek od godz. 16.00-17.30 i 18.00-19.30. Skorzystajmy z tej okazji. 
 9. Wyłożony jest plan odwiedzin duszpasterskich. Plan kolędy będzie też zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 10. Proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po Mszy wieczornej Parafian z ulicy: Wiosennej i Wierzbowej.  
 11. Po Mszy można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne oraz sianko i śpiewnik z najpiękniejszymi kolędami do którego dołączone są dwie płyty kompaktowe. Jak co tydzień jest też nowy Przewodnik Katolicki  i Mały Przewodnik dla dzieci.

Ks. Krzysztof Frąszczak