III Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy dzisiaj Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Niech ta intencja towarzyszy nam w tych dniach, aby rodziny naszej parafii były rzeczywiście domowymi Kościołami. Zapraszam na Nowennę do Świętej Rodziny w środę o godz. 18.00.
  2. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP papież Franciszek ogłosił w Kościele Rok Świętego Józefa, który przed 150 laty został ogłoszony przez bł. papieża Piusa IX Patronem Kościoła. Na stronie internetowej parafii zamieszczony jest także list apostolski Patris corde, który papież opublikował z tej okazji. Jako wspólnota parafialna, której patronuje Święty Józef wykorzystajmy ten czas na modlitwę do naszego Patrona i zyskiwanie odpustów, które do 8 grudnia przyszłego roku można ofiarować za siebie lub kogoś ze zmarłych.       
  3. Dzisiaj obchodzimy 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie. Módlmy się za wszystkie ofiary, tego czasu terroru oraz za nasz kraj i wszystkich jego obywateli, abyśmy potrafili docenić dar wywalczonej wolności.   
  4. Msze Święte roratnie w naszej parafii są we wtorek o godz. 18.30 na którą zapraszamy rodziców z dziećmi i w czwartek o godz. 6.00 na którą zapraszamy osoby dorosłe.
  5. Intencje mszalne na przyszły rok, z uwagi na trwającą epidemię, można zamawiać telefonicznie. Biuro Parafialne jest też czynne w formie zdalnej.  
  6. Z uwagi na epidemię nie będzie przed świętami spowiedzi z zaproszonymi kapłanami, dlatego proszę o korzystanie ze spowiedzi w ciągu tygodnia przez cały Adwent z wyjątkiem środy pół godziny przed Mszą Świętą.
  7. Jak w każdy piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00
  8. W niedziele Adwentu można po Mszy nabyć poświęcone opłatki wigilijne, świece wigilijne, świece roratnie, wodę święconą w butelkach, płyty z kolędami. Jest jeszcze kilka tytek charytatywnych, które można napełnić produktami na święta dla potrzebujących i przynieść do zakrystii.
  9. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik dla dzieci.
  10. Zmarli nasi parafianie śp. Jerzy Skotarczyk i śp. Rafał Błaszczyk z Baranowa. Wieczny odpoczynek…    

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z  N E

W przyszłą niedzielę 20 grudnia o godz. 20.00 w bazylice św. Józefa w Poznaniu u Ojców Karmelitów na wzgórzu Świętego Wojciecha odbędzie się Medytacja Psalmem 131 ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Wstęp wolny. Bliższe informacje wywieszone są na plakacie w gablocie.