II Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  2. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W minionym roku minęło 500 lat od schizmy chrześcijaństwa na Zachodzie, a od 1054 roku trwa schizma wschodnia. Pomimo dialogu ekumenicznego, ciągle chrześcijanie są podzieleni. Niech wspólna modlitwa w intencji jedności przyczyni się do przezwyciężenia istniejących od tylu już lat podziałów w Chrystusowym Kościele.
  3. Msze św. w dni powszednie z racji kolędy o godz. 9.00, a Biuro Parafialne czynne tylko w czwartki od 9.30 – 10.30.
  4. Od środy kolęda rozpocznie się w Baranowie. Początek kolędy o 15.30, a w soboty godz. o 14.00. Plan kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii, w gablotach i na kartach wyłożonych w kościele. Wodę święconą można zabierać z przedsionka kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na naszą archidiecezjalną rozgłośnię Radio Emaus.
  6. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po porannej Mszy do parafian z ulic Przemysława i Letniskowej.
  7. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego. Polecam wywiad z Janiną Ochojską oraz artykuł o danych statystycznych dotyczących Kościoła w Polsce.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

Sołtysi Baranowa i Chyb informują i zapraszają na spotkanie wiejskie, które odbędą się w salach wiejskich. W Baranowie 16 stycznia, a w Chybach 17 stycznia obydwa spotkania rozpoczną się o godz. 18.00.