II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Ad gentes, czyli Dzień Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą, postem i umartwieniem wspierajmy dzieło rozkrzewiania wiary na ziemi. Po Mszach zbierać będziemy ofiary do puszek na Misje Święte.
 2. Dzisiaj obchodzimy także Dzień Kobiet, wszystkim Paniom z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając im potrzebne łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej.
 3. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych w niedzielę o 17.30 w Gorzkich Żalach, a w piątek o 18.00 w Drodze Krzyżowej.
 4.  W związku z pojawieniem się w Polsce i w coraz większej ilości państw patogenu koronawirusa, proszę o zachowanie roztropności i podstawowych zasad higieny. Jako ludzie wierzący pamiętajmy jednak, że nasz los jest w rękach Bożych, dlatego módlmy się, aby Pan Bóg uchronił nas od pandemii.     
 5. Od wtorku rozpoczniemy Nowennę przygotowującą do uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej parafii. Mszy Świętej odpustowej w tym roku, będzie przewodniczył ks. kanonik Roman Janecki.
 6. W piątek 13 marca przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach. 
 7. W czasie Wielkiego Postu w wejściu do kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Za złożone na ten cel ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Słonecznej i Lipowej.
 9. W sobotę 14 marca o godz. 14.00 w Katedrze Poznańskiej podczas Mszy Świętej trzech naszych ministrantów zostanie ustanowionych przez biskupa lektorami.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.  
 11. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.

ks. Krzysztof Frąszczak

Z A P O W I E D Z I*

LEOPOLD Tomasz                         kawaler, rzymskokatolickie, par. Wszystkich Świętych, Tarnowo Podgórne

MIELOCH Aleksandra                 panna, rzymskokatolickie, par. św. Józefa Oblubieńca NMP, Baranowo

Zapowiedź druga

*Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii  p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.