II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Papież Franciszek rok 2018 ogłosił dla Kościoła w Polsce Nadzwyczajnym Rokiem Świętego Józefa. Jak słyszeliśmy przed tygodniem w liście pasterskim nasza Archidiecezja 18 marca zostanie zawierzona przez Księdza Arcybiskupa opiece św. Józefa. Dlatego już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich Parafian na rekolekcje wielkopostne, które przygotują nas na święta wielkanocne i zawierzenie naszej parafii św. Józefowi w dniu odpustu. Rekolekcje trwać będą od 16-18 marca i poprowadzi je ksiądz prałat Czesław Grzelak. Natomiast spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych księży będzie w czwartek 22 marca.
  2. Biuro Parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i czwartki. Nie będzie czynne we wtorki. Godziny nie ulegają zmianie. Informacje na ten temat zamieszczone są w folderze rozdawanym podczas kolędy.
  3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: w piątek na Drogę Krzyżową o 18.00, a w niedzielę o 17.30 na Gorzkie Żale.
  4. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy wieczornej Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  5. Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum będzie w poniedziałek o 19.15 i w środę o 17.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Dzisiaj po Mszy zbierane są ofiary do puszek na cele misyjne: zakup lekarstw i aparatury medycznej potrzebnych do opieki na ludnością Kenii. Zbiórka organizowana jest przez stowarzyszenie „Leczymy z misją”.
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Św. od godz. 9.00. Po południu od 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej.
  8. Zwracam się z prośbą o pomoc w posprzątaniu kościoła w piątek po wieczornej Mszy do parafian z ulic: Wiosennej i Wierzbowej.
  9. Po Mszy można nabyć u ministrantów nowy numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

O G Ł O S Z E N I E     S P O Ł E C Z N E

W Baranowie powstaje zastęp harcerek ZHR. Zbiórki odbywać się będą w nowej świetlicy. Chętne dziewczynki w wieku od 10 do 13 lat serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje można uzyskać przed wejściem do kościoła po Mszy.