II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tocząca się wojna na Ukrainie sprawiła, że powstałe na skutek rosyjskich ataków i bombardowań zniszczenia nie pozwalają na normalne życie milionom mieszkańców. Dlatego po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc naszym Siostrom i Braciom w jednej wierze. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają tę szlachetną inicjatywę.
  2. Od dzisiejszej niedzieli Msze Święte o 10.30 będą przez okres zimowy w Baranowie.
  3. Po Mszy o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Zapraszam wszystkich Parafian na Msze roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 z wyjątkiem czwartku, kiedy Roraty są o godz. 6.00 rano. Przeżywajmy ten piękny czas oczekiwania i przygotowania ma przyjście Pana Jezusa wspólnie z Maryją.
  5. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy.
  6. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w tym dniu o godz. 6.00 i 18.30. Zapraszam także na adorację Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00.   
  7. Wczoraj w poznańskiej katedrze podczas uroczystej Mszy Świętej nasza parafianka Pani Aleksandra Cieciora otrzymała misję od Arcybiskupa Metropolity i została włączona do grona katechistów w Archidiecezji Poznańskiej. Tę misję w naszej parafii wypełnia także od lat Pani Krystyna Stachowiak. Gratuluję Paniom katechistkom i życzę owocnej pracy w dziele ewangelizowania naszej wspólnoty.
  8. Po Mszach niedzielnych w Adwencie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny także dostępne są dla zwierząt oraz świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest także woda święcona w specjalnych buteleczkach oraz siano na stół wigilijny. W zakrystii dostępne są tytki charytatywne, które można zabrać i napełnione produktami ofiarować dla ubogich na zbliżające się święta.
  9. Po Mszy można nabyć nowy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik dla dzieci.