I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek zapraszam na modlitwę różańcową o godz. 18.00 w intencji pokoju na Ukrainie. Matka Boża podczas objawień prosi o tę modlitwę, ukazując ją jako ratunek dla świata.    
 3. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy wszelkiej pomyślności i zapewniamy o pamięci, także modlitewnej.   
 4. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do Świętej Rodziny. 
 5. W środę zapraszam na spotkanie Parafialną Grupę Caritas o godz. 19.15 na probostwie.
 6. W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Niech piątki tegorocznego Wielkiego Postu będą okazją do naszej wzmożonej modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju na świecie i na Ukrainie. 
 7. Także w piątek rozpoczniemy nowennę do Świętego Józefa przed uroczystością odpustu parafialnego. Sumie odpustowej w tym roku będzie przewodniczył ksiądz kanonik Roman Janecki, proboszcz z Niepruszewa. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy odpustowej, w sobotę 19 marca o godz. 11.00.       
 8. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 16.00.
 9.  Za tydzień przypada 9 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
 10. Także za tydzień przypada Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami, zwany Ad Gentes. Z tego względu po Mszach zbierać będziemy ofiary na misje. Dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy hojnie swoimi ofiarami pieniężnymi wsparli uchodźców z Ukrainy. Parafianie, którzy chcieliby przyjąć pod dach uchodźców proszę, aby zgłosili się do zakrystii po Mszy. Potrzebni są także woluntariusze do pracy w hali MTP gdzie składane są dary Caritasu dla uchodźców.     
 11. Biuro Parafialne powraca do zwykłego funkcjonowania. Czynne jest w poniedziałki i czwartki. Rodziny lub osoby, które w ostatnich dwóch latach zamieszkały na terenie parafii i chcą przynależeć do naszej wspólnoty proszę, aby zgłosiły się do Biura.   
 12. W Rokietnicy odbędą się w dwa weekendy marca katechezy przedmałżeńskie.  Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii. 
 13. Od 1marca zniesiono obostrzenia związane z limitem wiernych obecnych w kościele. Nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Do kropielnic wróciła po dwóch latach woda święcona.
 14. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed Mszą z wyjątkiem środy i piątku.
 15. W Wielkim Poście zbieramy tradycyjną daninę diecezjalną. Koperty wyłożone są na skarbonie pod chórem. 
 16. Po Mszy Świętej dostępny jest Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.
 17. Zmarła śp. Bogumiła Pawlak z Chyb. Nasza parafianka i długoletnia radna parafialna. Pogrzeb odbędzie się w piątek o 9.30 na Junikowie w Poznaniu. Msza pogrzebowa, po pogrzebie w Baranowie o godz. 11.00.