I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra. Modlić będziemy się w tym dniu za Kościół Chrystusowy i papieża Franciszka, Piotra naszych czasów.  
  2. Na stronie internetowej parafii można zapoznać się ze wskazaniami pasterskimi na tegoroczny Wielki Post. 
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w tym roku będzie wyjątkowo bezpośrednio po Mszy Świętej  o godz. 9.00.
  4. Czas Wielkiego Postu to czas nawrócenia dla każdego z nas oraz pokuty za popełnione grzechy. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą Świętą poza środą i piątkiem. Przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej należą do przykazań kościelnych, od których nie ma dyspensy nawet podczas trwania epidemii.   
  5. O godz. 18.00 w poniedziałek różaniec, a w środę nowenna do Świętej Rodziny. Do skarbony można wrzucać prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nowenny.
  6. Biuro parafialne czynne jest w formie zdalnej. Można kontaktować się przez telefon lub internet. Msze Święte można zamawiać przez telefon.
  7. W piątki Wielkiego Postu zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. 
  8. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Solidarności z Misjonarzami. Modlić się będziemy w intencji misjonarek i misjonarzy, a po Mszach zbierać będziemy do puszek ofiary ma Misje święte.
  9. Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy daninę diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Ofiary można składać w przygotowanych kopertach do skarbony lub przesyłać przelewem na konto parafialne z dopiskiem danina.
  10. Polecam nowy numer Przewodnika Katolickiego.