I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem  nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, będziemy go przeżywać pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
 2. Dzisiaj podczas Mszy święcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabyć po Mszach niedzielnych w czasie Adwentu. Dostępne będą także świece, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz siano na stół wigilijny.    
 3. W czasie Adwentu zapraszam wszystkich Parafian, a w szczególności dzieci i młodzież na Roraty. Dzieci proszę, aby przychodziły na Roraty z lampionami. Msze roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Natomiast w czwartek Roraty będą o 6.00 rano.
 4. Od początku grudnia przez okres zimowy Msza Święta niedzielna o godz. 10.30 będzie w Baranowie.
 5. W poniedziałek o 19.15 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na katechezę do kościoła.
 6. We wtorek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.30 i katechezę uczniów klas siódmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. Natomiast młodzież z klas pierwszych i ósmych podstawowych przygotowujących się do bierzmowania będzie miała swoją katechezę w środę o godz. 18.30 w salce parafialnej.
 8. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 9. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i Komunii wynagradzającej od godz. 17.00. Zapraszam dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania. 
 10. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Będzie to ostania wizyta w tym roku kalendarzowym i przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych można zgłaszać w Biurze lub zakrystii po Mszy Świętej.           
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tocząca się wojna na Ukrainie sprawił, że potrzeby materialne się jeszcze zwielokrotniły. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel.  
 12. Do nabycia jest nowy numer Przewodnika Katolickiego dziś  z dodatkiem Pięć minut z Bogiem.